Skip to content

HandbalRomania.ro

Un simpatic website de handbal

  • Acasă
  • Program și rezultate
  • Clasament
  • Lot jucatori Liga Zimbrilor
  • Contact/Disclaimer
  • Toggle search form
  • Poli Timisoara-Granitas_
    Victorie categorică pentru Poli Timișoara în EHF European Cup! SCM Politehnica Timișoara
  • Andrei Dragan
    CSM București obține o victorie muncită în deschiderea etapei a 6-a: 27-25 cu CSM Constanța și urcă provizoriu pe primul loc CSM Bucuresti
  • Daniel-Stanciuc
    De ce a plecat Daniel Stanciuc de la Dinamo? CS Dinamo Bucuresti
  • Andrei Iosif Buzle
    Handbal, Liga Zimbrilor: CS Dinamo București se impune în fața CSM Vaslui (31-22) la debutul etapei a V-a CS Dinamo Bucuresti
  • Politehnica Timisoara
    SCM Politehnica Timișoara, lider de neclintit! Bănățenii, singura echipă neînvinsă din Liga Zimbrilor Liga nationala de handbal
  • Poli Timisoara-Dinamo
    Politehnica Timișoara răpune campioana Dinamo! CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara HC Buzau
    SCM Politehnica Timișoara se impune clar pe teren propriu în fața Buzăului ACS HC Buzau 2012
  • Etapa 2 liga zimbrilor
    Liga Zimbrilor, etapa 2, sezon 2026-2027 Liga nationala de handbal
Constanta

CSM Constanta

Liga Zimbrilor 2026-2027

PosEchipaTWDLFADIFFPts
1CSM BucurestiCSM Bucuresti65012011782310
2BaiaMareCS Minaur Baia Mare6411188162269
3DinamoBCS Dinamo Bucuresti5401143122218
4SCM TimisoaraSCM Politehnica Timisoara531115014197
5TurdaAHC Potaissa Turda522112011376
6SuceavaCSU Suceava630318117926
7BuzauACS HC Buzau 2012630317817806
8CSM VasluiCSM Vaslui530213713706
9ConstantaCSM Constanta620415115014
10steauaCSA Steaua Bucuresti5104143152-92
11ClujCS Universitatea Cluj5104123145-222
12CSO Teutonii GhimbavCSO Teutonii Ghimbav6006171229-580

Fixtures

Constanta BaiaMare noiembrie 14, 2026
(7)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CS Minaur Baia Mare

Suceava Constanta noiembrie 21, 2026
(8)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala LPS Suceava
N/A

CSU Suceava - CSM Constanta

Constanta SCM Timisoara noiembrie 28, 2026
(9)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - SCM Politehnica Timisoara

Constanta steaua decembrie 5, 2026
(10)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSA Steaua Bucuresti

Buzau Constanta decembrie 19, 2026
(11)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Romeo Iamandi
N/A

ACS HC Buzau 2012 - CSM Constanta

DinamoB Constanta februarie 13, 2027
(12)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Dinamo
N/A

CS Dinamo Bucuresti - CSM Constanta

Constanta CSM Vaslui februarie 20, 2027
(13)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSM Vaslui

Cluj Constanta februarie 27, 2027
(14)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Horia Demian
N/A

CS Universitatea Cluj - CSM Constanta

Constanta CSO Teutonii Ghimbav martie 6, 2027
(15)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSO Teutonii Ghimbav

Turda Constanta martie 13, 2027
(16)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
NOVA PG Arena Turda
N/A

AHC Potaissa Turda - CSM Constanta

Constanta CSM Bucuresti martie 20, 2027
(17)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSM Bucuresti

BaiaMare Constanta martie 27, 2027
(18)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Lascar Pana
N/A

CS Minaur Baia Mare - CSM Constanta

Constanta Suceava aprilie 3, 2027
(19)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSU Suceava

SCM Timisoara Constanta aprilie 10, 2027
(20)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala C. Jude
N/A

SCM Politehnica Timisoara - CSM Constanta

steaua Constanta aprilie 17, 2027
(21)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Polivalentă Steaua
N/A

CSA Steaua Bucuresti - CSM Constanta

Constanta Buzau aprilie 24, 2027
(22)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - ACS HC Buzau 2012

Rezultate

CSM Bucuresti Constanta octombrie 23, 2026
(6)
27 - 25
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Apollo
N/A

CSM Bucuresti - CSM Constanta

Constanta Turda octombrie 13, 2026
(5)
17 - 25
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - AHC Potaissa Turda

CSO Teutonii Ghimbav Constanta octombrie 3, 2026
(4)
27 - 34
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSM Constanta

Constanta Cluj septembrie 26, 2026
(3)
30 - 24
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CS Universitatea Cluj

CSM Vaslui Constanta septembrie 12, 2026
(2)
24 - 23
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Vaslui
N/A

CSM Vaslui - CSM Constanta

Constanta DinamoB septembrie 3, 2026
(1)
22 - 23
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CS Dinamo Bucuresti

Constanta Suceava mai 21, 2026
(22)
26 - 24
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSU Suceava

Cluj Constanta mai 7, 2026
(21)
24 - 27
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Horia Demian
N/A

CS Universitatea Cluj - CSM Constanta

Constanta CSM Bucuresti aprilie 25, 2026
(20)
29 - 31
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSM Bucuresti

Constanta Turda aprilie 4, 2026
(18)
27 - 31
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - AHC Potaissa Turda

SCM Timisoara Constanta martie 28, 2026
28 - 25
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala C. Jude
N/A

SCM Politehnica Timisoara vs CSM Constanta

Constanta sighisoara martie 7, 2026
28 - 25
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs CSM Sighisoara

CSM Vaslui Constanta februarie 28, 2026
27 - 27
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Vaslui
N/A

CSM Vaslui vs CSM Constanta

Constanta DinamoB februarie 22, 2026
23 - 33 - 23 - 33
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs CS Dinamo Bucuresti

BaiaMare Constanta februarie 16, 2026
26 - 24 - 26 - 24
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Lascar Pana
N/A

CS Minaur Baia Mare vs CSM Constanta

Constanta Buzau februarie 8, 2026
27 - 31 - 27 - 31
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs ACS HC Buzau 2012

Suceava Constanta decembrie 6, 2025
31 - 30 - 31 - 30
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala LPS Suceava
N/A

CSU Suceava vs CSM Constanta

Constanta Cluj noiembrie 30, 2025
30 - 30 - 30 - 30
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs CS Universitatea Cluj

CSM Bucuresti Constanta noiembrie 21, 2025
26 - 21 - 26 - 21
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Apollo
N/A

CSM Bucuresti vs CSM Constanta

Turda Constanta octombrie 26, 2025
31 - 26
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
NOVA PG Arena Turda
N/A

AHC Potaissa Turda vs CSM Constanta

Constanta SCM Timisoara octombrie 8, 2025
27 - 31
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs SCM Politehnica Timisoara

sighisoara Constanta octombrie 5, 2025
24 - 27
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Radu Voina
N/A

CSM Sighisoara vs CSM Constanta

Constanta CSM Vaslui septembrie 28, 2025
34 - 36
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs CSM Vaslui

DinamoB Constanta septembrie 20, 2025
37 - 24
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Dinamo
N/A

CS Dinamo Bucuresti vs CSM Constanta

Constanta BaiaMare septembrie 17, 2025
25 - 25
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta vs CS Minaur Baia Mare

Buzau Constanta septembrie 7, 2025
33 - 31
Liga Zimbrilor Masculin
2025-2026
Sala Romeo Iamandi
N/A

ACS HC Buzau 2012 vs CSM Constanta

Lot jucători CSM Constanta 2026-2027

JucătorPozițieÎnălțimeAn de naștere
rouBujor Mihai-Sebastian
geoRustamov Khazein1801999
rouRosu Iulian-Cristian
rouBujor Gabriel
rouCumpanici Stefan-Gabriel
rouCabut Calin-Mihai
rouStefan George Teodor
rouTeca Gabriel Massuca
rouDobra Mihai Bogdan
rouRata Bogdan-Catalin1931993
fraSako Adama Adam1971995
ukrShymanskyi Vitalii2021989
rouLiviu Caba--
tunFradj Ben TekayaPortar
rouGabriel IlieInter stânga1971999
rouLiviu CabaInter stânga1982000
braDa Silva Mollino Anderson
PosEchipaWDLPts
1CSM BucurestiCSM Bucuresti50110
2BaiaMareCS Minaur Baia Mare4119
3DinamoBCS Dinamo Bucuresti4018
4SCM TimisoaraSCM Politehnica Timisoara3117
5TurdaAHC Potaissa Turda2216
6SuceavaCSU Suceava3036
7BuzauACS HC Buzau 20123036
8CSM VasluiCSM Vaslui3026
9ConstantaCSM Constanta2044
10steauaCSA Steaua Bucuresti1042
11ClujCS Universitatea Cluj1042
12CSO Teutonii GhimbavCSO Teutonii Ghimbav0060
View full table
  • Poli Timisoara-Granitas_
    Victorie categorică pentru Poli Timișoara în EHF European Cup! SCM Politehnica Timișoara
  • Daniel-Stanciuc
    De ce a plecat Daniel Stanciuc de la Dinamo? CS Dinamo Bucuresti
  • Andrei Iosif Buzle
    Handbal, Liga Zimbrilor: CS Dinamo București se impune în fața CSM Vaslui (31-22) la debutul etapei a V-a CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara-Dinamo
    Politehnica Timișoara răpune campioana Dinamo! CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara HC Buzau
    SCM Politehnica Timișoara se impune clar pe teren propriu în fața Buzăului ACS HC Buzau 2012
  • Robert Mihai Militaru
    CS Dinamo București domină Supercupa României la handbal masculin ACS HC Buzau 2012
  • Theodoros Boskos
    Politehnica Timișoara își adjudecă Cupa Poli după o finală împotriva celor de la CSM București CSM Bucuresti
  • Poli Timisoara
    Cupa Poli , editia 49 CSM Bucuresti

Copyright © 2026 HandbalRomania.ro.

Powered by PressBook News WordPress theme