Skip to content

HandbalRomania.ro

Un simpatic website de handbal

  • Acasă
  • Program și rezultate
  • Clasament
  • Lot jucatori Liga Zimbrilor
  • Contact/Disclaimer
  • Toggle search form
  • Daniel-Stanciuc
    De ce a plecat Daniel Stanciuc de la Dinamo? CS Dinamo Bucuresti
  • Andrei Iosif Buzle
    Handbal, Liga Zimbrilor: CS Dinamo București se impune în fața CSM Vaslui (31-22) la debutul etapei a V-a CS Dinamo Bucuresti
  • Politehnica Timisoara
    SCM Politehnica Timișoara, lider de neclintit! Bănățenii, singura echipă neînvinsă din Liga Zimbrilor Liga nationala de handbal
  • Poli Timisoara-Dinamo
    Politehnica Timișoara răpune campioana Dinamo! CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara HC Buzau
    SCM Politehnica Timișoara se impune clar pe teren propriu în fața Buzăului ACS HC Buzau 2012
  • Etapa 2 liga zimbrilor
    Liga Zimbrilor, etapa 2, sezon 2026-2027 Liga nationala de handbal
  • Etapa 1, liga zimbrilor
    Liga Zimbrilor, etapa 1, sezon 2026-2027 Liga nationala de handbal
  • Robert Mihai Militaru
    CS Dinamo București domină Supercupa României la handbal masculin ACS HC Buzau 2012
CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav

Liga Zimbrilor 2026-2027

PosEchipaTWDLFADIFFPts
1CSM BucurestiCSM Bucuresti5401174153218
2DinamoBCS Dinamo Bucuresti5401143122218
3BaiaMareCS Minaur Baia Mare5311149129207
4SCM TimisoaraSCM Politehnica Timisoara531115014197
5SuceavaCSU Suceava530214814086
6TurdaAHC Potaissa Turda522112011376
7CSM VasluiCSM Vaslui530213713706
8ConstantaCSM Constanta520312612334
9BuzauACS HC Buzau 20125203146156-104
10steauaCSA Steaua Bucuresti5104143152-92
11ClujCS Universitatea Cluj5104123145-222
12CSO Teutonii GhimbavCSO Teutonii Ghimbav5005149197-480

Fixtures

CSO Teutonii Ghimbav Buzau octombrie 24, 2026
(6)
18:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Ghimbav
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - ACS HC Buzau 2012

DinamoB CSO Teutonii Ghimbav noiembrie 14, 2026
(7)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Dinamo
N/A

CS Dinamo Bucuresti - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav CSM Vaslui noiembrie 21, 2026
(8)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSM Vaslui

Cluj CSO Teutonii Ghimbav noiembrie 28, 2026
(9)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Horia Demian
N/A

CS Universitatea Cluj - CSO Teutonii Ghimbav

SCM Timisoara CSO Teutonii Ghimbav decembrie 5, 2026
(10)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala C. Jude
N/A

SCM Politehnica Timisoara - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav Turda decembrie 19, 2026
(11)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - AHC Potaissa Turda

CSO Teutonii Ghimbav CSM Bucuresti februarie 13, 2027
(12)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSM Bucuresti

BaiaMare CSO Teutonii Ghimbav februarie 20, 2027
(13)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Lascar Pana
N/A

CS Minaur Baia Mare - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav Suceava februarie 27, 2027
(14)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSU Suceava

Constanta CSO Teutonii Ghimbav martie 6, 2027
(15)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Constanta
N/A

CSM Constanta - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav steaua martie 13, 2027
(16)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSA Steaua Bucuresti

Buzau CSO Teutonii Ghimbav martie 20, 2027
(17)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Romeo Iamandi
N/A

ACS HC Buzau 2012 - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav DinamoB martie 27, 2027
(18)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CS Dinamo Bucuresti

CSM Vaslui CSO Teutonii Ghimbav aprilie 3, 2027
(19)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Sporturilor Vaslui
N/A

CSM Vaslui - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav Cluj aprilie 10, 2027
(20)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CS Universitatea Cluj

CSO Teutonii Ghimbav SCM Timisoara aprilie 17, 2027
(21)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - SCM Politehnica Timisoara

Turda CSO Teutonii Ghimbav aprilie 24, 2027
(22)
00:00
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
NOVA PG Arena Turda
N/A

AHC Potaissa Turda - CSO Teutonii Ghimbav

Rezultate

steaua CSO Teutonii Ghimbav octombrie 19, 2026
(5)
39 - 29
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Polivalentă Steaua
N/A

CSA Steaua Bucuresti - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav Constanta octombrie 3, 2026
(4)
27 - 34
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CSM Constanta

Suceava CSO Teutonii Ghimbav septembrie 25, 2026
(3)
35 - 33
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala LPS Suceava
N/A

CSU Suceava - CSO Teutonii Ghimbav

CSO Teutonii Ghimbav BaiaMare septembrie 12, 2026
(2)
26 - 38
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
N/A

CSO Teutonii Ghimbav - CS Minaur Baia Mare

CSM Bucuresti CSO Teutonii Ghimbav septembrie 4, 2026
(1)
51 - 34
Liga Zimbrilor Masculin
2026-2027
Sala Apollo
N/A

CSM Bucuresti - CSO Teutonii Ghimbav

Lot jucatori CSO Teutonii Ghimbav 2026-2027

JucătorPozițieÎnălțimeAn de naștere
rouVasile DobrincuExtremă dreapta1997
rouAndrei Traian HeroiuPortar
rouDANILA Claudio Ionut
rouHuta Stefan Mihail
rouSpinu Alexandru Iulian
rouBalasz Mihaly
rouDiaconu Laurentiu
rouLeoampa Andrei
rouDedu Alexandru Florinel
rouAungurenci Ciprian IulianExtremă dreapta
rouMailat Andrei NicolaeExtremă stânga2004
rouAlexandru ReuțInter stânga2004
rouBelchite EduardInter stânga
rouIanus DumitrescuInter stânga2004
rouCioata Eduard Daniel
rouMihai AntonExtremă dreapta
rouPopa Andrei-RobertExtremă stânga
PosEchipaWDLPts
1CSM BucurestiCSM Bucuresti4018
2DinamoBCS Dinamo Bucuresti4018
3BaiaMareCS Minaur Baia Mare3117
4SCM TimisoaraSCM Politehnica Timisoara3117
5SuceavaCSU Suceava3026
6TurdaAHC Potaissa Turda2216
7CSM VasluiCSM Vaslui3026
8ConstantaCSM Constanta2034
9BuzauACS HC Buzau 20122034
10steauaCSA Steaua Bucuresti1042
11ClujCS Universitatea Cluj1042
12CSO Teutonii GhimbavCSO Teutonii Ghimbav0050
View full table
  • Daniel-Stanciuc
    De ce a plecat Daniel Stanciuc de la Dinamo? CS Dinamo Bucuresti
  • Andrei Iosif Buzle
    Handbal, Liga Zimbrilor: CS Dinamo București se impune în fața CSM Vaslui (31-22) la debutul etapei a V-a CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara-Dinamo
    Politehnica Timișoara răpune campioana Dinamo! CS Dinamo Bucuresti
  • Poli Timisoara HC Buzau
    SCM Politehnica Timișoara se impune clar pe teren propriu în fața Buzăului ACS HC Buzau 2012
  • Robert Mihai Militaru
    CS Dinamo București domină Supercupa României la handbal masculin ACS HC Buzau 2012
  • Theodoros Boskos
    Politehnica Timișoara își adjudecă Cupa Poli după o finală împotriva celor de la CSM București CSM Bucuresti
  • Poli Timisoara
    Cupa Poli , editia 49 CSM Bucuresti
  • Andrii Akimenko
    Dinamo își securizează flancul drept: Andrii Akimenko a prelungit cu campioana României! CS Dinamo Bucuresti

Copyright © 2026 HandbalRomania.ro.

Powered by PressBook News WordPress theme